Міжнародна діяльність

24 червня 2014р. відбулася заключна конференція та дискусія, присвячена обговоренню досягнень проекту ЄС-МОП «Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами» в Україні та подальших кроків щодо управління трудовою міграцією за участі представників центральних органів виконавчої влади Міністерства соціальної політки України, Міністерства освіти і науки України, Федерації профспілок та Федерації роботодавців України, інших партнерів проекту, соціальних партнерів, неурядових організацій, науково-дослідних установ, представників Делегації ЄС в Україні, Міжнародної організації праці (представників офісів штаб квартири МОП, Женева та Будапешту), Міжнародної організації з міграції, Світового Банку тощо.

Як показало обстеження трудової міграції в Україні, частина трудових мігрантів, що повернулися до України з тих чи інших причин, набули нового професійного досвіду і багато з них шукають роботу в Україні. Однак до наших днів в Україні не існувало механізму визнання кваліфікацій, здобутих у неформальний спосіб, у тому числі за кордоном. Аби цей механізм запровадити, що буде інноваційним на ринку праці в Україні, Проект ЄС-МОП надає підтримку в розробленні системи як такої та професійних стандартів для оцінки та сертифікації спеціальностей і кваліфікацій, здобутих за кордоном. 

В Україні відбувається пілотна апробація системи підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями. 

На базі Вищого комерційного училища Київського торговельно-економічного університету вже відбулась апробація комплексної моделі визнання неформальної освіти (за спеціальністю «кухар») з метою тестування розроблених інструментів оцінювання згідно з пропозиціями щодо визнання неформального навчання в Україні, напрацьованими в рамках Проекту ЄС-МОП.

Ця творча робота колективу Вищого комерційного училища КНТЕУ була представлена директором Лідією Дмитрівною Кришемінською і отримала позитивну високу оцінку учасників конференції. 

В цілому передбачається така процедура визнання кваліфікацій: кандидат має звернутися в службу зайнятості, заповнити анкету самооцінки, з'ясувати можливість отримання визнання кваліфікації на даному етапі. Якщо за результатами самооцінки така можливість є, то проводиться оцінка набутих вмінь і навичок кандидата. Якщо вони задовільні, то кандидат отримує свідоцтво про підтвердження кваліфікації, якщо ж ні, то кандидат отримує рекомендації, що треба ще освоїти, щоб пройти повторно оцінку і отримати підтвердження.

Таке підтвердження в перспективі розширює можливості гідного працевлаштування в Україні з гідною оплатою праці.


18 червня 2014р. в рамках проекту Twinning в училищі відбулася зустріч з керівником проету Йоргеном Олє Ларсеном та експертами Сьореном Крістенсеном та Гертом Аллермандом.


З 18 по 20 березня 2014 року у виставковому центрі "КиївЕкспоплаза" відбулась V Міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти – 2014", у рамках якої вперше відбувся День професійно-технічної освіти України. В цей день відбулося проведення майстер-класів - "Місто майстрів", які презентували відвідувачам виставки ПТНЗ України, серед яких і ВКУ КНТЕУ, а саме: наші учні Орловський Семен (карвінг – композиції з овочів та фруктів) та Єлизарова Крістіна (вироби з мастики). 

За підсумками виставки Вище комерційне училище КНТЕУ нагороджено:

- дипломом та золотою медаллю за І місце в номінації «Сучасний професійно-технічний навчальний заклад у загальноєвропейському освітньому просторі»,
- дипломом за презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти,
- директор Кришемінська Л.Д. почесною грамотою за наполегливу організаторську діяльність з інноваційного розвитку національної освіти.


13 грудня 2012 року на базі нашого училища проводився майстер-клас з оцінювання неформального навчання за професією Кухар за програмою семінару-тренінгу «Роль професійних стандартів та процесів оцінювання на основі компетентісного підходу» в рамках проекту МОП «Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами в Україні». На семінарі обговорювались питання ролі і використання професійних стандартів та профілів для первинного оцінювання Державною Службою зайнятості, для оцінювання на робочих місцях та оцінювання у ВКУ КНТЕУ – порівняння з поточною практикою. 

В семінарі брали участь Тетяна Міненко національний координатор проекту; Радіон Колишко національний експерт, директор Департаменту з питань трудового потенціалу та корпоративної соціальної відповідальності, Федерація роботодавців України; Ненсі Дауні та Шила Мей міжнародні експерти; представники Міністерств – Алла Луцька начальник відділу змісту та організації навчального процесу департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Наталія Василенко головний спеціаліст відділу професійного розвитку трудового потенціалу та альтернативної служби департаменту ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України та інші. Від Вищого комерційного училища КНТЕУ брали участь – директор Лідія Дмитрівна Кришемінська, заступники директора Вікторія Володимирівна Деревлюк, Валентина Василівна Ніколіна, викладач Світлана Василівна Головінська, майстри в/н Оксана Олександрівна Лазарещак, Лариса Анатоліївна Секрет. 


11 грудня 2012р. отель "Русь" в рамках проекту МОП «Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами в Україні»