ВКУ КНТЕУ КНТЕУ

ВИЩЕ КОМЕРЦІЙНЕ УЧИЛИЩЕ

КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Ми  звертаємось  до  кожного, хто бажає вчитися,  від  випускників середньої школи до людей  старшого віку. Якщо Ви любите  роботу з людьми, отримуєте задоволення від спілкування з ними—приходьте  до  нас  і  ми  запропонуємо  Вам шлях до одержання бажаної професії 

Очолює відділення курсової підготовки Коротких Валентина Григорівна – спеціаліст вищої категорії, викладач – методист, відмінник освіти України. Методистом відділення є  Семенчук Тетяна Миколаївна – спеціаліст першої категорії. Працівники відділення мають багаторічний досвід роботи з організації навчання дорослого населення і проявляють високий рівень професіоналізму, педагогічну майстерність, творчість та ініціативу в своїй роботі.
Училище має багаторічний досвід професійної підготовки,перепідготовки незайнятого населення,плідно співпрацює з Державною службою зайнятості. Однією з форм співпраці з Державною службою зайнятості є організація ярмарок вакансій, які відвідують тисячі громадян, що шукають роботу. Значної популярності набули заходи, які проводять загальноміські, районні і міжміські центри зайнятості. Проведення ярмарок вакансій дає можливість ознайомити безробітне населення з нашим навчальним закладом, його матеріально – технічною базою та вибором професій, які можна здобути.

Одним із основних напрямків роботи відділення курсової підготовки є організація професійної підготовки,перепідготовки та підвищення кваліфікації як незайнятого, так і працюючого населення за професіями:

  1. продавець продовольчих товарів;

  2. продавець непродовольчих товарів;

  3. бармен;

  4. офіціант;

  5. кондитер;

  6. кухар.

Терміни навчання:

  • первинна курсова підготовка — 6 місяців;

  • підвищення кваліфікації — 2 місяці;

  • перепідготовка — 3 місяці;

Форма навчання: вечірня (змінна), очно-заочна.

Групи формуються щомісячно.

Після завершення навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка.
Вище комерційне училище  неодноразово відзначено почесними нагородами  Державної служби зайнятості за співпрацю, підготовку та перепідготовку незайнятого населення.

Всього за останні 15 років (1998 – 2013) на курсах підготовлено майже  3580  слухачів.
Враховуючи стан і прогнози розвитку економіки, ринку праці України, а також враховуючи вітчизняний і зарубіжний досвід, професійного навчання дорослого населення, безробітних громадян, розширюються функції професійно-технічної освіти, відбувається її трансформація в професійну освіту, що відповідає світовим тенденціям безперервного навчання, тобто «Навчання протягом всього життя». Сьогодні цінується не тільки рівень знань, сучасні практичні підходи, але і прагнення до постійного та безперервного оновлення знань та підвищення фахового рівня.
Останнім часом навчання впродовж життя стало ключовим елементом у визначенні стратегій світової спільноти щодо формування конкурентоспроможного і динамічного суспільства,що базується на знаннях та вміннях. Основною його цінністю є орієнтація на попит ринку праці,а не на пропозиції з боку системи професійної освіти. Тому все більше і більше виявляється бажання реалізувати свої потреби і права неформального навчання за робітничими професіями.
Після виходу Постанови КМУ «Про затвердження Порядку підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями» від 15 травня  2013 р. № 340  робота з Проектом продовжилась і була укладена Угода за № 40108005/0 від 26.07.2013 р.  про проведення пілотного відпрацювання процедури підтвердження результатів неформального професійного  навчання в рамках Проекту ЄС-МОП «Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами» в Україні.
Творчою групою училища був створений комплект  навчально-інструкційних документів та пакетів контролю для оцінювання за  професійними, базовими  та наскрізними компетенціями.
За період з 18 жовтня по 12 листопада 2013 р. в нашому навчальному закладі  пройшли процедуру підтвердження результатів неформального професійного навчання за професією кухар кандидати направлені Київським міським центром зайнятості, у рамках пілотного проекту  ЄС-МОП «Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами» в Україні. В результаті вони   отримали свідоцтва з підтвердженням їх професійної компетентності і рівня кваліфікації, що відповідало умовам укладеного договору з КМЦЗ.

Відеорепортаж оцінювання

Знайомство з кандидатами

Заповнення анкети самооцінювання

Перевірка теоретичних знань

Консультація з питань проведення пробних кваліфікаційних робіт

Отримання завдань

Виконання кваліфікаційних пробних робітОцінювання кваліфікаційних доказів компетенції

Засідання кваліфікаційної комісії, підведення підсумків результатів оцінювання та видача документів про підтвердження професійної кваліфікації